W najbliższą niedzielę, 6 października – pierwszą niedzielę miesiąca- obchodzić będziemy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.
Po uroczystej mszy świętej sprawowanej o godzinie 11:00 wyruszymy w procesji różańcowej do 5 ołtarzy, aby podziękować naszej Matce, że wprowadza nas w głębię tajemnicy swojego Syna.
Liturgicznie wspomnienie  Matki Bożej Różańcowej wraz z zakonem dominikańskim  jako święto obchodzimy 7 października. Ta pierwsza niedziela października, która w naszym kościele jest szczególnie poświęcona Matce Bożej podsuwa nam dwie intencje modlitwy
i dwa tematy do refleksji: są nimi przypadające 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i działalność misyjna, której ten miesiąc jest w szczególny sposób poświęcony.
Różaniec jest duchową „bronią” w walce ze złem, z wszelką przemocą, w zmaganiach o pokój w sercach, rodzinach, społeczeństwie i na świecie. W Rosarium Virginis Mariae św.Jan Paweł II napisał:
„Historia różańca pokazuje, jak tej modlitwy używali zwłaszcza dominikanie, gdy Kościół przeżywał trudne chwile z powodu szerzenia się herezji. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami? Różaniec zachowuje całą swą moc i pozostaje narzędziem nie do pominięcia pośród środków duszpasterskich każdego dobrego głosiciela Ewangelii”.
Polecajmy więc naszą październikową modlitwę w intencji pokoju w rodzinach, w narodach i na całym świecie.

Więcej informacji na temat kultu Najświętszej Maryi Panny Różańcowej można znaleźć na stronie Internetowej Liturgii Godzin.