1. Przypominamy, że nie obowiązują już obostrzenia związane z ograniczeniem liczebności wiernych, mogących uczestniczyć w Eucharystii. Jednak nadal jesteśmy zobowiązani do zakrycia ust i nosa podczas liturgii. Dbając o nasze wspólne dobro, prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
 2. Biorąc pod uwagę wspomniane decyzje władz państwowych, Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski odwołał udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Z dyspensy mogą nadal skorzystać osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz wszyscy, którzy czują obawę przed zarażeniem.
 3. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym sanktuarium odprawiamy: w tygodniu zaraz po wieczornej mszy świętej, natomiast w niedziele po mszy
  o godz. 11:00.
 4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą siostry Amata i Bogumiła. Polecamy Solenizantki waszej modlitwie.
 5. W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała).
  Z tej okazji, w naszym sanktuarium zostanie odprawiona msza święta o godz. 9:00. Zachęcamy jednak do uczestniczenia
  w uroczystej mszy św., sprawowanej o godz. 11:00
  w kościele parafialnym w Przyrowie, po której wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 6. W najbliższą sobotę, 13 czerwca o godzinie 17:00 odprawimy uroczystą mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. W tym miesiącu naszej modlitwie będą przewodniczyli parafianie z Mokrzeszy.
 7. Natomiast w niedzielę 14 czerwca, w naszym sanktuarium mszy św. sprawowanej o godz. 11:00 będzie przewodniczył ks. Proboszcz z Przyrowa. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, a także ze względu na remont drogi, w tym roku nie będzie procesji eucharystycznej wokół sanktuarium. Po mszy świętej odprawimy nabożeństwo czerwcowe i krótką adorację Najświętszego Sakra-
  mentu.Tym samym dając świadectwo naszej wiary w realną obecność Jezusa ukrytego
  w Najświętszym Sakramencie.