Ogłoszenia

  1. W imieniu Matki Przeoryszy i wszystkich Sióstr oraz kapelanów posługujących w sanktuarium Św. Anny życzymy wszelkich łask od Zmartwychwstałego Chrystusa na radosne przeżywanie dzisiejszego Święta i całej oktawy wielkanocnej.
  2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do Świąt, zwłaszcza za czynny udział w obrzędach Triduum Paschalnego, za służbę przy ołtarzu i czytanie czytań z Pisma świętego. Druhnom i Druhom Strażakom, Paniom i Panom niosącym chorągwie i feretrony – za ich dzisiejszą posługę w kościele i w czasie procesji.
  3. Jutro Poniedziałek wielkanocny Msze św. o 9.00 i 11.00 – to także pierwszy poniedziałek miesiąca – za zmarłych poleconych modlitwie klasztoru odprawimy msze świętą o godzinie 11.00.
  4. Msza św. z nowenną do Anny we wtorek o godzinie 18.00, intencje będziemy czytali od 17.45.
  5. Od wtorku będziemy odprawiali Msze św. w dni powszednie w kościele, a w każdy wtorek z nowenną przy ołtarzu świętej Anny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godzinie 11.00, także tego dnia w Krakowie nasi bracia studenci będą składali wieczystą profesję zakonną, polecamy ich modlitwie.
  9. Życzymy by opieka św. Anny towarzyszyła Wam w tym tygodniu.

Dziś po mszy św. o 11.00 „Gorzkie Żale”. We wtorek zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo nowennowe do św. Anny na godzinę 18.00, intencje będziemy czytali od 17.45. W piątek „Droga krzyżowa” o godz. 17.30. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele to także Dzień Świętości Życia, pamiętajmy w modlitwie o nienarodzonych dzieciach, a także o tych dzieciach, które pozbawiono życia. Tego dnia swoje imieniny obchodzi s. Gabriela, prosimy o modlitwę w intencji Solenizantki. Zbliża się […]

We wtorek zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo nowennowe do św. Anny na godzinę 18.00, intencje będziemy czytali od 17.45. W środę przypada Popielec, który rozpocznie Wielki Post, msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 9.00 i 18.00, przed mszami okazja do spowiedzi. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. W piątek „Droga krzyżowa” o godz. 17.30. W niedzielę „Gorzkie Żale”, po mszy o godz. 11.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W tym tygodniu wspominamy […]

Jutro przypada święto Ofiarowania Pańskiego, msze święte o godzinie 9.00 i 18.00, w czasie mszy poświęcimy przyniesione świece – gromnice, a po wieczornej mszy uroczyście odniesiemy figurkę Dzieciątka Jezus z szopki do klasztoru. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pragniemy dziękować Bogu za dar powołania i prosić o wierność dla tych, którzy odpowiedzieli na Boże wezwanie. A z racji na pierwszy poniedziałek miesiąca – msza św. o 18.00 będzie w intencji zmarłych powierzonym modlitwie klasztoru.

Do 25 stycznia w Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W trakcie Tygodnia można, po spełnieniu zwykłych warunków, zyskać odpust zupełny za podjęcie jakichś funkcji w jego celebracji oraz za uczestnictwo w jego zakończeniu. We wtorek zapraszamy na mszę świętą i nabożeństwo nowennowe do św. Anny na godzinę 18.00, intencje będziemy czytali od 17.45. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Józefa, Sebastiana Pelczara, we wtorek św. Fabiana i św. Sebastiana, w środę św. Agnieszkę, w czwartek św. Wincentego diakona […]